دسته‌بندی نشده

دوربین مداربسته دید در شب چیست؟

دوربین ها از قابلیت های مختلفی برخوردارند و نسبت به کارایی آنها در مراکز مختلف قابل استفاده اند. امروزه برای دید بهتر در بعضی از مکان های تاریک از قابلیت دید در شب دوربین های مداربسته استفاده می کنند که همین امر برای کنترل و محافظت از مکان های مهم اهمیت بسزایی دارد.

قابلیت Night Vision یا دید در شب

قابلیت night vision یا دید در شب

در طول روز دوربین های مداربسته توانسته اند کمک بسیاری به مسئله امنیت و محافظتی ما بکنند اما همیشه این نگرانی وجود داشته است که دوربین ها در شب به دلیل نور کم کارایی ندارند، اما امروزه با پیشرفت علم تکنولوژی این نگرانی حل شده است و دوربین tvt با قابلیت دید در شب به بازار عرضه شده است.

دوربین هایی که قابلیت دید در شب دارند در مراکز و ساختمان های مهم بکار می روند که از ورود و خروج افراد در شب هم به راحتی به ما اطلاعات بدهند و تصاویر آنها را ثبت و ضبط کنند.

تمامی دوربین های مداربسته دید در شب قابلیت بهبود تصاویر به صورت الکترونیکی را دارند که موجب ثبت تصاویر بهتر دوربین ها می شود.

مزایا و معایب دوربین مداربسته دید در شب

مزایا دوربین مداربسته دید درشب : مزایایی که در دوربین های مداربسته دید در شب وجود دارد بسیار واضح است. قابلیت دید در شب به ما کمک می کند که در هر شرایطی امنیت مکان خود را تضمین کنیم. در شب که نور کمی وجود دارد دوربین هایی که این قابلیت را ندارند نمی توانند تصاویری دریافت کنند و کارایی ندارند اما دوربین هایی که قابلیت دید در شب دارند در تاریکی شب و در مکان های تاریک تصاویر خوبی را در اختیار ما قرار می دهند که همین امر سبب این شده است که دوربین های مداربسته دید در شب خواهان و طرفدارهای زیادی پیدا کند.

می توانیم در رابطه با مزایای دوربین مداربسته دید در شب tvt به این موضوع اشاره کنیم که این قابلیت به ما این امکان را می دهد که دوربین به صورت 24 ساعته در حال ضبط تصاویر و وقایع محیطی باشد و همینطور هزینه کمتری نسبت به خریداری دوربین انجام می شود. چراکه بجای خرید 2 دوربین مختلف یک دوربین با قابیلت دید در شب خریداری می کنیم. برای اطلاع از لیست قیمت دوربین های دید در شب می توانید به صفحه لیست قیمت tvt مراجعه کنید.

دوربین های دید در شب از انرژی کمتری استفاده می کنند و عدم نیاز به نور زیاد جهت فیلم برداری و مشخص نشدن محل دقیق نصب دوربین به دلیل آلودگی های نوری از ویژگی های خوب این دوربین ها است.

معایب دوربین مداربسته دید در شب : این دوربین ها معایب خاصی ندارند اما می توان به این موضوع اشاره کرد که در شب دوربین ها به صورت سیاه سفید فیلم برداری می کنند و شفافیت آنچنانی نسبت به روز ندارند. اما امروزه حتی این عیب هم بر طرف شده است و دوربین هایی با قابلیت دید در شب رنگی به بازار عرضه شده است.

برد دید در شب به چه عواملی وابسته است

برد دید در شب به چه عواملی وابسته است

اصطلاح IR rang به معنی برد نور IR است. در دوربین های دید در شب از نور مادون قرمز برای تصویر برداری در تاریکی استفاده می شود. این نور توسط ال ای دی های IR که در دوربین ها نصب شده است تامین می شود. این نور در دوربین های مختلف برد متفاوتی دارد و در نتیجه این امر برد های مختلفی در دوربین های دید در شب ایجاد می شود.

برد دید در شب دوربین های مداربسته به عواملی همچون قدرت نور مادون قرمز و بعلاوه میزان حساسیت پردازشگر تصویر نسبت به نور بستگی دارد که بتواند تصاویر بهتری در شب را به ما ارائه دهد.

در دوربین های مداربسته هرچقدر ال ای دی های مادون قرمز قوی تر و بیشتر باشد نور بیشتری تولید می کند و کیفیت تصویر در شب بهتر می شود و برد دوربین افزایش پیدا می کند. همچنین پردازشگر تصویر نسبت به نور هرچقدر قوی تر باشد، دوربین به نور کمتری برای ضبط تصویر نیاز دارد در نتیجه برد دوربین مداربسته دید در شب بیشتر می شود.

اصطلاح IR cut در دید در شب چیست؟

اصطلاح IR cut در دید در شب چیست؟

اصطلاح IR cut در حقیقت نام نوعی فیلتر است که از ورود امواج مادون قرمز در طول روز به دوربین جلوگیری می کند. دوربین ها در طول روز از نور مرئی استفاده می کنند که باعث تغییر کیفیت درتصاویر نشوند، و با تاریک شدن هوا نور مادون قرمز تعبیه شده در دوربین فعال می شوند.

مادون قرمز چیست؟

اشعه مادون قرمز امواج الکترومغناطیسی است که برای چشم انسان ها قابل دید و رویت نیست. این اشعه به ما کمک می کند تا در شرایطی که نور وجود ندارد بتوانیم تصاویری را ثبت کنیم.

مادون قرمز در واقع همان تشعشعات گرمایی خورشیدی و محیط گرمی است که آن را احساس می کنیم. این اشعه توانسته است در تکنولوژی دید در شب خودی نشان بدهد و کمک شایانی در عرصه امنیت و محافظت با استفاده از دوربین های دید در شب به ما بکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *